Dnes je úterý 28.09.2021

FOTO: Martin Macík má Zlatý volant! I díky svým skvělým fanouškům

datum: 23.02.2021
autor: VM

Jednatřicetiletý jezdec a "sedlčaňák" Martin Macík získal Zlatý volant za rok 2020, ocenění pro nejlepšího českého automobilového závodníka.

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už toho letos stihl hodně. V lednu úspěšně zdolal Rallye Dakar, z legendárního závodu si přivezl tři etapová vítězství a cenné čtvrté celkové místo. Bezprostředně po návratu ze Saúdské Arábie pro fanoušky připravil online show Prolog Posedlí Dakarem, založenou na nesestříhaných onboardech z Dakaru, která se setkala s velkým ohlasem. A vzápětí získal Zlatý volant. Velký podíl na všem, co se Martinovi za posledních několik týdnů podařilo, mají členové jeho sehraného týmu. A také fanoušci.

 

„Říkám to pořád, máme ty nejlepší fanoušky. Jsou přející, pozitivní, je s nimi sranda a dokážou nás podpořit. Na Dakaru nás pokaždé dotlačí do cíle, užíváme si společně tréninky i akce, které pro ně pořádáme. Celý rok se jim snažím jejich neskutečnou energii vracet,“ říká Martin Macík.

 

Máme Zlatý volant

„Moc si vážím podpory fanoušků motorsportu, novinářů i našich partnerů. Myslím, že výsledky Zlatého volantu za rok 2020 ukazují, že popularita Dakaru stoupá. Já sám vidím, jak nám každým rokem rostou čísla na sociálních sítích. Čím dál více lidí sleduje naše videa ze závodu, žasneme, kolik zpráv přichází. Fanoušci se nemůžou dočkat ledna, až zase společně odstartujeme,“ říká Martin Macík. Napínavý maraton plný nečekaných příběhů dokáže na 14 dní zaujmout miliony diváků po celém světě. V České republice má Dakar svou tradici, ale v poslední době získává také spoustu nových příznivců, kteří se nadchli pro velké motoristické dobrodružství a drží palce českým závodníkům. „Snažíme se dobře reprezentovat Českou republiku a ukazovat, že i soukromý český tým dokáže vyvinout a vyrobit kvalitní závodní stroje a dojet do cíle mezi nejrychlejší světovou špičkou. Myslím, že Dakar letos také vytrhl spoustu lidí z reality a stal se super příležitostí odreagovat se a zlepšit si náladu,“ říká Macík.

 

 

Gang Posedlých Dakarem roste

Po návratu z Dakaru musel Martin Macík přesunout vyprodané živé besedy Posedlí Dakarem na červencové termíny. A během pár dní pro fanoušky připravil živý online přenos Prolog Posedlí Dakarem, který zaznamenal obrovský úspěch. Záznam je do 28. 2. k dispozici na Ticketstreamu. Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Davidem Švandou v něm komentují nesestříhané záběry z nejdramatičtějších částí závodu, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině závodního kamionu. Fanouškům posádka zároveň rozdala spoustu dárků, včetně nevyprané dakarské kombinézy Františka Tomáška. „Dívali jsme se a kousek se svezli s vámi. Ještě teď máme trošku prachu v obýváku a k snídani jsme si radši dali kinedrill :). Bylo to super. Děkujeme. No a pak přišel Big Shock. Pro někoho, kdo nikdy nic nevyhrál, ani na hasičském plese v tombole, zásadní… Ve výsledku, vy jste byli celkově 4tí, což je super. Ale já jsem včera vyhrál Dakar,“ napsal fanoušek, který získal navigátorovu kombinézu. Šéf týmu Big Shock! Racing Martin Macík starší během přenosu také poodhalil stavbu nového závodního kamionu a prozradil, jak se bude jmenovat.

 

 

Zůstáváme optimisty a připravujeme další závodní sezónu

Členové týmu Big Shock! Racing věří, že aktuální sezóna bude pestřejší než ta předchozí, že bude možné opět závodit v dálkových soutěžích Baja Poland, Baja Aragon, Rallye du Maroc nebo Morocco Desert Challenge, kterých se sedlčanští jezdci pravidelně účastní. Těší se, že se podaří za doprovodu přátel a příznivců týmu odjet na testy do Afriky. Všichni zůstávají optimisty a dál pracují na plný výkon. A jakmile to situace dovolí, Macík znovu začne realizovat všechny naplánované aktivity, společné tréninky a jízdy s fanoušky nebo show Posedlí Dakarem. Věří také, že se po letošním úspěchu povede získat nové partnery pro Dakar 2022, kteří přispějí k tomu, aby byl týmový speciál Karel ještě rychlejší, případně aby ho na startu mohl jistit další sedlčanský závoďák.

 

zdroj: Nikola Kužílková, PR Manager, Big Shock! Racing

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Jak se při houbaření neztratit

Nastala doba houbaření. S tím však každoročně souvisí i pátrací akce po starších občanech, kteří se v lese ztratí nebo utrpí nějaká zranění.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední