Dnes je pátek 25.05.2018

Farní Charita Starý Knín pomáhá rodičům s malými dětmi uspět na trhu práce

datum: 04.01.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Dlouhodobá zkušenost Farní charity Starý Knín nám ukazuje, že maminky s malými dětmi podporu a pomoc často potřebují.

Snaží se ženy motivovat, pomoci se vzděláním, nabídnout individuální i terapeutickou podporu, pomoci jim nalézt sebevědomí, při tom všem i pomoci s hlídáním jejich dětí či s uhrazením nákladů na dojíždění v době účasti v projektu.

 

Cílem projektu je v průběhu 2 let jeho realizace podstatně zvýšit uplatnitelnost 40ti žen s malými dětmi do 15 let na volném trhu práce, 10 osob by přímo v rámci projektu mohlo získat zaměstnání u zaměstnavatelů v regionu s využitím mzdových prostředků projektu.

 

Projekt má několik fází pomoci. Nejdříve se zjistí předpoklady a potřeby každé z účastnic formou individuálního psychologického poradenství - do této fáze je zapojen odborník na diagnostiku, který pomůže vytvořit profil účastnice.

 

V rámci dalšího kroku dojde ke vzdělávacím a poradenským službám usnadňující návrat do zaměstnání. Smyslem této aktivity je vytvořit základní předpoklady zaměstnatelnosti žen s malými dětmi do 15ti let věku a obnovit i posílit základní kompetence nutné pro úspěšné zapojení na trhu práce. Budou probíhat společně několika hodinové vzdělávací akce, workshopy (většinou jednou týdně), připravené odbornými pracovníky na míru např. jak vystupovat a připravit se na pohovor, zlepšení komunikačních schopností, kurz zvýšení finanční gramotnosti a jiné. Během celé doby jsou účastnice projektu doprovázeny poradenskou i praktickou podporou při osamostatňování na trhu práce. Smyslem je, aby všechny předchozí aktivity byly završeny úspěchem, tedy pracovním uplatněním, získáním zaměstnání.

 

Následovat mohou odborné, déletrvající (100-150 hodin) vzdělávací kurzy s možností získání kvalifikace a certifikátu např. v oboru cukrář, kuchař, údržbář parkové zeleně i případně v jiných oborech na místním učilišti, tedy bez dojíždění, ale i dle dohody a možností účastnice v jiném oboru jinde.

 

V rámci projektu bude také podpořeno pracovní uplatnění osob, které absolvovaly některé (či všechny) fáze projektu, bude využito mzdových příspěvků, které zvýší atraktivitu účastnice pro potencionálního zaměstnavatele. Mzdový příspěvek tak bude určitým, časově omezeným, zvýhodněním do startu pracovní dráhy pro účastnice projektu.

 

Po celou dobu trvání projektu nabízíme všem účastnicím poskytnutí příspěvku na péči o malé děti a pokrytí cestovních nákladů veřejné dopravy. Snažíme se přistupovat ke každé mamince individuálně tak, aby co nejvíce mohla využít potenciál projektu.

 

Pokud vás informace zaujaly, neváhejte se zeptat na jakékoliv nejasnosti

 

Kontaktní místo pro realizaci projektu je na adrese: Zahradní 1242 – vnitroblok, Sedlčany

Kontaktní osoba: Bc. Veronika Hronová, mobil: 734 760 980

Webové stránky: http://socialnipece.cz/

Email: hronovaprojekt@seznam.cz

 

Zdroj: Veronika Hronová FchSK

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Pod zříceninou hradu Vrškamýk se odehrála bitva dobra proti zlu

V neděli 29. dubna se na louce nedaleko Vrškamýku odehrála bitva inspirovaná počítačovou hrou World of Warcraft. Závěrečná bitva byla vyvrcholením víkendu, který se celý odehrával v duchu larpové hry.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

„Přes bariéry s policií” „Přes bariéry s policií”

Přijďte podpořit handicapované osoby z Vašeho regionu na akci kterou pořádá středočeská policie. Součástí akce jsou i ukázky činností složek IZS.

Další Školní jarmark připravilo sedlčanské učiliště na tuto sobotu Policie si dnes posvítí na neukázněné řidiče Záchrana zdroje pitné vody pro Petrovicko je v jednání
Reklama
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Windyghoul s.r.o. – internetové připojení Windyghoul s.r.o. – internetové připojení

Poskytujeme internetové připojení v Sedlčanech a širokém okolí. Připojte se úplně zdarma na 30 minut - v Sedlčanech na náměstí TGM.

Pod zříceninou hradu Vrškamýk se odehrála bitva dobra proti zlu Pod zříceninou hradu Vrškamýk se odehrála bitva dobra proti zlu

V neděli 29. dubna se na louce nedaleko Vrškamýku odehrála bitva inspirovaná počítačovou hrou World of Warcraft. Závěrečná bitva byla vyvrcholením víkendu, který se celý odehrával v duchu larpové hry.

Již brzy! Úspěšná akce bra-fitting opět v Ráji ponožek Studenti sedlčanského gymnázia drží krok s vědou O odpadu vtipně: Plato od vajec do papíru nepatří!
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední