Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Doba adventní je tu zas

autor: Petr Frumert

A zas tu máme po roce adventní čas. Čas, kdyby se měl člověk pozastavit, ohlédnout se zpět, zrekapitulovat a rozjímat. Máme tu onu krásnou předvánoční dobu duchovní.

Myslím ale, že z toho všeho duchovna zbyl jen ten název. Přiznejme si po pravdě, kdo v nás se v tuto dobu na chvíli zastavil, neřku-li porozjímal?

 

Je však možné, že tak někdo učinil v blázinci a poklusu při rozsvěcování vánočního stromu na rynku, při všech možných vánočních výstavách stále stejných lidových řemesel, na školních besídkách při zpěvu koled, na nákupních akcích v obchodech, vedle úprku kolem každoročních školních jarmarků, při mytí oken, na vánočních koncertech, ve frontě s perníkovým andělíčkem v ruce, ve frontě na cokoli…

 

Hergot to bylo dlouhý souvětí. A to tam toho ještě spousta chybí. Shánění vánočních dárků, úklid domácnosti a úplně běžné činnosti jako je kontrola domácích úkolů, praní prádla...

 

Takhle si čas rozjímání a ohlížení se zpět fakt nepředstavuju. Jo jo. Doba je jiná. Z Adventu klidného se stal Advent nervní, uspěchaný, ale hlavně nákupní, tedy komerční. Přijďte, moc se neohlížejte a nemyslete duchovně, nakupte a vypadněte.

 

Na druhou stranu, dokáže se někdo v dnešní době, a to nemusí být zrovna tahle adventní, zastavit a ohlídnout se? Jen tak mezi námi, a chce to vůbec někdo?

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Petr Frumert

Petr Frumert

Autor se staví ke skutečnostem spíše pesimisticky. Nebo realisticky? A témata? Cokoli.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední