Dnes je úterý 27.09.2022

Depo Sedlčanské kotliny v neděli ožilo burzou

datum: 13.04.2014
autor: HS

Zhruba dvě stovky prodejců a další stovky návštěvníků, nakupujících nebo i pouhých 'čumilů', navštívily v neděli 13. dubna prostor depa Sedlčanské kotliny.

Veterán klub Sedlčany uspořádal pro všechny milovníky bazarů, bleších trhů a podobných podniků, se zaměřením především na sortiment auto-moto, první ze série burz pod názvem Auto - moto - všeobecná. Pravdou je, že značná část nabízeného zboží s motorismem neměla nic společného a je až s podivem, že někdo přijede na auto - moto burzu s nabídkou otahaných plyšáků.

 

Díky detailní prohlídce sortimentu a pečlivě nastraženým uším však musím konstatovat, že na své si tu přijde asi každý. Při procházce parkovištěm, mezi desítkami prodejců a stovkami zákazníků totiž začínám chápat. Ano, tady zdaleka nejde pouze o výhodný nákup či prodej. Depo Kotliny se ve dnech, kdy se tu koná burza, stává fantastickým místem pro společenská setkání. Těch vtípků, narážek a legrácek co jsem zde jen za pár minut vyslechnul...

 

Burza

 

A kdo tedy všechno to zboží nakupuje? Samozřejmě, že sem dorazí spousta lidí za konkrétním cílem a hledají buď náhradní díl nebo sběratelský artefakt. Najdete zde ovšem i naprosto speciální kategorii lidí. "Jsou prodejci, kteří přijedou s plnou károu veteše, kterou úspěšně prodají. Nakonec však opět odjíždějí s plnou károu, protože to nevydrží a sami 'výhodně' nakoupí," komentuje dění na burze jeden s organizátorů.

 

Ještě jednu větu jsem to dopoledne několikrát, v různých obměnách, slyšel: "Tývolé! Tohleto jsem taky vloni vyhodil!"

 

Při odchodu z areálu mne však nakonec trochu zamrazilo. Teprve tady - při pohledu na vyvěšený banner - jsem zjistil, že letos v lednu zemřel bývalý prezident sedlčanského Veterán klubu Miloslav Blažek, který patřil k jeho zakládajícím členům. Člověk, který se po celá léta těšil na důchod, až bude mít dost času na své milované motorky - veterány.

 

Jistě by i jeho potěšila obrovská účast a zájem široké veřejnosti o letošní první burzu. A to zdaleka nebyla poslední - už teď se můžete chystat na tu další. Bude v neděli 11. května. Takže - hajdy do stodoly či na půdu.

 

Foto: Sedlčanské noviny.cz

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední