Dnes je čtvrtek 20.01.2022

Dakar 2022: Macík je zpět mezi 10 nejrychlejšími

datum: 10.01.2022
autor: VM

Závodníci mají před sebou ještě celou druhou polovinu letošního extrémně náročného Dakaru. A jak ukázala první část soutěže, během zbývajících 6 etap se může stát cokoliv.

V neděli kamiony po dni volna odstartovaly do 7. etapy čítající 402 ostrých kilometrů. Tým Big Shock! Racing na trať speciálky vyslal žluté Iveco Martina Macíka. A to si vedlo velmi dobře. Jeho posádka dnes v cíli byla 9. nejrychlejší. A v rámci celkového hodnocení poskočil do TOP 10.

 

Nejtěžší Dakar v Saúdské Arábii

Posádka Martina Macíka se do další etapy poprvé vydala bez podpory týmového kolegy Martina Šoltyse. Závodníci letošní Dakar hodnotí jako nejnáročnější z dosavadních saudskoarabských ročníků. Rychlosti se letos opět posunuly, konkurence je ve všech kategoriích silná a trať je také velmi technicky složitá. To se projevuje na kondici závodních strojů i jezdců samotných. Sedlčanský speciál do aktuální speciálky vyjížděl po plánované kompletní generálce, která proběhla během volného dne a po dojetí etapy se zdá, že mechanici odvedli dobrou práci.

 

Pěkná výletní etapa

Pilot Martin Macík navigovaný Františkem Tomáškem a technicky jištěný Davidem Švandou, startoval do 7. etapy z 9. pozice. Karel, jejich speciál, bez potíží přestál dnešní náročnou technickou jízdu. Dobrou rychlost držel na tvrdším povrchu. V dunách se ale stále projevuje nižší výkon motoru, který jízdu posádky v některých úsecích přibržďuje. A to byl důvod, proč i dnes – zejména v rozjezdech – posádka několik minut ztratila. I navigačně se dařilo, ačkoliv dnes nebylo snadné udržet pod kontrolou rychle se měnící změny směru. „Pěkná etapa. Navigace dneska docela těžká. Ale František ji dobře zvládnul. Dvakrát nebo třikrát jsme hledali bodík a chvilku jsme se kolem kroutili, než jsme ho dostali. Ale to nám mohlo vzít maximálně minutu a půl, víc ne. S nižším výkonem si v písku připadáme jako na výletě. Ale s umístěním v etapě jsme vzhledem k okolnostem zcela spokojení,“ řekl Martin Macík.

 

macek

 

Návrat do TOP 10

Závodníkům týmu Big Shock! Racing se povedlo do cíle dorazit na 9. místě, se ztrátou pouhých 13 minut. V rámci celkového hodnocení se vrátili do TOP 10. Důležité ale je, že jezdci ze Sedlčan dorazili v pořádku, jejich speciál drží a zdá se, že mechanici budou mít tentokrát klidnější noc. Na trati posádku nepotkala žádná zásadnější kolize. Během své jízdy však míjeli několik kolegů, kterým se dnešní etapa zkomplikovala.

 

zdroj: Nikola Kužílková, PR Manager, Big Shock! Racing

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda v Karlovi, kamionu sestrojeném v Sedlčanech, v poslední etapě Dakaru vybojovali parádní 2. etapovou pozici

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Aquapark po předběžných tržních konzultacích Aquapark po předběžných tržních konzultacích

Rekonstrukce aquaparku se plánuje několik let. Původní „velký“ projekt byl upraven, byly vypořádány připomínky veřejnosti, proběhly předběžné tržní konzultace...

Pozor, senioři jsou v ohrožení! Předejte svým blízkým tuto zprávu Svátek Tří králů bude letos bez průvodu V Brdech i letos vznikne systém tras pro běžkaře
Reklama
KDJS vás v novém roce zve na další kulturní akce! KDJS vás v novém roce zve na další kulturní akce!

I v roce 2022 se budeme snažit udržet téměř již tradici a před víkendem vás pozvat na nejbližší kulturní akce, které jsou připraveny v KDJS Sedlčany.

Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Regionální betlémy v sedlčanském muzeu! Kultura nekončí! Co chystá KDJS na další dny?
FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda v Karlovi, kamionu sestrojeném v Sedlčanech, v poslední etapě Dakaru vybojovali parádní 2. etapovou pozici

Dakar 2022: Macík je zpět mezi 10 nejrychlejšími Macík předjel většinu startovního pole. Šoltys opravuje v poušti V 1. dakarské etapě si Macík se Šoltysem užili adrenalin
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední