Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Bazén v Sedlčanech?

autor: Jan Kuthan
autor: Jan Kuthan

Vysvitlo jarní sluníčko, a to je ten ideální čas předhodit lvům již ohrané téma zvané "bazén v Sedlčanech". Téma je to skutečně staré a v paměti mi v této souvislosti naskočila historka z roku 1999, kdy jsem v nejmenovaném místním periodiku publikoval "Kachny týdne".

Smyšlené zprávy ze Sedlčanska, mezi něž se vtěsnala i ta o slavnostním otevření bazénu v Sedlčanech. Zatímco jedni se "kachnou" výtečně bavili, jiní volali na město, že jezdí po Sedlčanech a bazén hledají a nikde ani cedule, tak kde ten bazén tedy sakra je...

 

Já osobně bych bazén v Sedlčanech vítal a hojně i s rodinou využíval, ale... Bazén je bezesporu fajn věc, jenže město se zkrátka nemůže tvářit jako rekreant toužící po volnočasových aktivitách. Město je hospodář a jako zodpovědný hospodář se musí chovat. Peníze nepadají z nebes a ani kouzelné slůvko "dotace" nic nespasí. Kolik větších staveb jenom v našem regionu vzniklo díky dotaci a následně se potýkalo či potýká s financováním samotného provozu, nemluvě o potřebách rekonstrukcí.

 

Pokud by vstupné do bazénu vydělalo na jeho provoz, pak by to byl skvělý podnikatelský záměr a jistě by se do něj pustil třeba i někdo se soukromé sféry. Je tedy správné chtít po městě a tlačit na jeho vedení, aby hledalo peníze na něco, co je sice fajn, ale do čeho se budou muset cpát neustále další a další peníze? Nebo snad máte pocit, že žijeme v době, kdy na základní potřeby měst a obcí je peněz dostatek a je tedy ta správná doba hledat další možnosti, jak utrácet?

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

25. 4. 2014 12:35:41
Martin
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Opravdu máte pocit, že kouzelné slůvko "dotace" nic nespasí? A co dotace za ubytovávání nepřizpůsobivých a území města? Máte z toho radost? Jste stále stejně hrdý na to, kde žijete? Navíc potom sociální odbor doplácí za neplacení nájmů těchto lidí, dále je tu složitost vzájemného soužití (tzn.snížená vzájemná tolerance), snížený subjektivní pocit bezpečí a ověřitelný zvýšený počet kriminálních skutků ve městě a přilehlém okolí... Možná se bude muset navyšovat počet městských strážníků placených městskou pokladnou, kdo ví? Mylíte si, že je proti tomu bazén nereálný? Opravdu věříte řečem o zodpovědném hospodaření vedení našeho města kde je klientelismus až na 1.místě? Děkujeme...
26. 4. 2014 19:23:02
Jan Kuthan
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Netuším, proč se mne ptáte, zda mám radost z ubytování nepřizpůsobivých, když jsem se v blogu věnoval bazénu. Marně hledám i to, kde v blogu píši o hrdosti na to, kde žiji. A dokonce ani nevidím nikde že bych věřil "řečem o zodpovědném hospodaření vedení našeho města". Ale tak asi jste chtěl někomu vynadat a nebylo zrovna komu, tak jsem vám posloužil já, i když smysl vašeho textu mi hodně uniká.
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Jan Kuthan

Jan Kuthan

Podnikání mi vzalo tolik času, že jsem musel spisovatelské a novinářské řemeslo pověsit na hřebík. Aby na něj nesedal jen prach, zkusím ho občas oprášit a vyplodit alespoň nějaký ten blog...


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední