Dnes je neděle 09.08.2020

21.ročníku Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři se letos zúčastnil rekordní počet závodníků

datum: 17.09.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Tak jako loni, i letos se sjeli závodníci rychlostní kanoistiky z různých míst České Republiky na Častoboř, kde se tuto sobotu 8. 9. 2018 konal již 21. Ročník Memoriálu Bóži Karlíka a Bacunda cupu. Tyto závody každoročně pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany a těší se velké oblibě mezi závodníky, kteří si tento „pouťák“ nenechají ujít.

Letošní účast byla doslova rekordní, neboť druhou zářijovou sobotu se sešlo na břehu řeky Vltavy přes 200 závodníků z celkem 16 oddílů z celé republiky. Počasí bylo takřka objednané a pro závodění ideální - bylo teplo, slunečno a voda prohřátá. I netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlování rukama, Bacunda cup – kombinace kanoe + kajak a samozřejmě i závod pramic tak končily nezřídka plánovanou i neplánovanou koupelí v řece.

 

Tyto závody si nikdy nenechá ujít ani Tomáš Karlík, syn Bóži Karlíka, který pravidelně přijíždí na Častoboř s celou rodinou. Také letos se zúčastnili v kompletním složení, včetně pravnučky Bóži Karlíka a mistryně světa juniorů Sofie Kinclové.

 

Bacunda Cup

 

Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km a krátkých tratí na 200m. Na stupních vítězů se vystřídali závodníci ze všech oddílů, kteří v klasických disciplínách kromě medailí obdrželi i věcné ceny. Pověstný kombinovaný závod Bacunda cup vyhrál letos Martin Sobíšek z Dukly Praha, který si odnesl i tradiční putovní pohár. Nechyběl ani oblíbený závod Lachtan cup a závod pramic, který vyhrál tým sedlčanských kanoistů, jež tak potvrdili vítězství z loňského roku. Protože počasí přálo, řada oddílů na Častoboři zůstala až do neděle. V sobotu večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a za zvuků kytary Honzy Jandy povídali a zpívali až do ranních hodin.

 

Memoriál

 

Velké poděkování patří všem firmám, podnikům i jednotlivcům, kteří finančně nebo věcně přispěli na pořízení cen pro vítěze, zejména pak městu Sedlčany, panu starostovi města Sedlčan a senátorovi Ing, Jiřímu Burianovi, nožířskému družstvu KDS Sedlčany, firmě Elektro Mašek Kosova Hora, Biopekárně Zemanka, a rodině Bóži Karlíka. Na organizaci letošního ročníku se podílela celá řada závodníků, jejich rodinných příslušníků a kamarádů, bez jejichž pomoci by se nemohl závod uskutečnit a kterým tímto patří také velký dík. Memoriál Bóži Karlíka je sice za námi, ale zároveň tak odstartoval letošní poslední trojici podzimních závodů, které sedlčanské kanoisty ještě čekají…

 

Zdroj a foto: KŘ

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
V opilosti naboural BMW, policie hledá svědky

Policisté pátrají po svědcích autonehody.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Policejní honička i nehoda se zraněním Policejní honička i nehoda se zraněním

Jak se později ukázalo, řidič, který ujížděl policii, měl k tomu své důvody. A nehodu se zraněním způsobila únava a slunce.

Milion korun za střet s Bugatti na Sedlčansku! Krádež šperků i útěk z dětského domova Nelichotivý fenomén na Sedlčansku: Řízení pod vlivem drog
Reklama
Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu

O víkendu 1. a 2. srpna se na sedlčanskou kotlinu opět po roce vrací závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu. A startovní listina slibuje letos velmi zvučná jména a vysokou obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. A to nejen z důvodu velkého počtu zrušených zahraničních závodů.

Již zítra tradiční závod Sporten Dark Snow Dakar 2019: Macík a Brabec se těší na písečné peklo. Užijí si ho s tatínky (VIDEO) Macík s Brabcem na startu Rallye du Maroc
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední